Samsung stawia na bioopakowania

opublikowano: 29-01-2019, 15:21

Samsung Electronics zacznie w tym roku zastępować plastikowe materiały opakowaniowe trwałymi alternatywami, ogłosiła południowokoreańska firma.

W pierwszej połowie 2019 r. używane obecnie opakowania w produktach i akcesoriach Samsunga - od telefonów komórkowych po urządzenia domowe - zostaną zastąpione specjalnymi tworzywami sztucznymi lub papierem pochodzącymi z recyklingu.

Samsung
Zobacz więcej

Samsung fot. Bloomberg

Samsung zapowiedział  również, że zmieni konstrukcję swoich ładowarek do telefonów komórkowych, eliminując plastikowe folie ochronne, zamieniając ich błyszczące powierzchnie zewnętrzne na matowe wykończenie.

Plastikowe opakowania stosowane do ochrony powierzchni urządzeń domowych, takich jak telewizory czy pralki, zostaną również zastąpione opakowaniami zawierającymi materiały z recyklingu i materiały bioplastyczne, które są wykonane z niekopalnych materiałów paliwowych, takich jak skrobia i trzcina cukrowa.

Do 2020 r. do pakowania i instrukcji Samsunga będzie używany wyłącznie papier wyprodukowany z materiałów certyfikowanych przez globalne organizacje zajmujące się ochroną środowiska - na przykład Forest Stewardship Council.

W ramach szerszej polityki oszczędnościowej Samsung Electronics postawił sobie za cel wykorzystanie 500 tys. ton recyklingowanych tworzyw sztucznych i zebranie 7,5 mln ton odrzuconych produktów do 2030 r.

W ubiegłym roku ponad 40 firm - w tym P&G, Coca-Cola i Unilever - złożyło zobowiązanie do ograniczenia zanieczyszczenia plastikami poprzez podjęcie kroków, takich jak usunięcie niepotrzebnego opakowania jednorazowego użytku i zapewnienie, że 70 proc. opakowań z tworzyw sztucznych zostanie skutecznie poddanych recyklingowi.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy