Samsung zdominował smartfonową Europę

TR
opublikowano: 01-07-2013, 11:15

Blisko 50 proc. smartfonów sprzedanych w Europie w ostatnich miesiącach zostało wyprodukowanych przez Samsunga – informuje Financial Times.

Wysoka sprzedaż urządzeń Samsunga umacnia zarazem pozycję Google’a, twórcę systemu operacyjnego Android, o którego oparte są urządzenia mobilne produkowane przez południowokoreańskiego giganta.

Samsung
Samsung
Bloomberg

Aż 70 proc. smartfonów, które w ostatnich miesiącach trafiły na rynki pięciu największych gospodarek europejskich było wyposażonych właśnie w Androida. Taki wynik jest o 9 punktów proc. lepszy w porównaniu z analogicznym okresem z 2012 r.

Poza Europą Samsung nie spisuje się już tak dobrze. W USA najszybciej rośnie Apple, do którego należy 42 proc. rynku. Dla porównania, na Starym Kontynencie, Apple może pochwalić się jedynie 5 proc. kawałkiem smartfonowego tortu.

- Tempo wzrostu Androida w Europie pozostaje wysokie. W USA natomiast, umowa Apple z T-Mobile, powiększająca sieć dystrybucji smartfonów Apple, pomaga iPhone’owi blokować sprzedaż urządzeń z Androidem – stwierdził w rozmowie z FT Paul Moore, dyrektor Kantar Worldpanel ComTech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane