Sanofi kupuje Kymab za 1,45 mld USD

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-01-2021, 11:12

Koncern Sanofi, jeden z czołowych francuskich producentów leków przejmie brytyjską firmę Kymab. Wartość transakcji to 1,45 mld USD, informuje Reuters.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Akwizycja związana jest z planami Sanofi odnośnie zwiększenia obecności w segmencie immunoterapii. Umowa da Francuzom pełne prawa do Kymab KY1005, terapii przeciwciałami, która może leczyć szeroki zakres zaburzeń zapalnych i chorób o podłożu immunologicznym.

Kwota 1,45 mld USD ma być podzielona na dwie części, 1,1 mld płatne z góry, a pozostałe 350 mln USD po realizacji przyjętych celów.

To jedno z największych przejęć przeprowadzonych przez Sanofi w ostatnim czasie. W sierpniu 2020 r. koncern stał się właścicielem Principia Biopharma, amerykańskiej firmy specjalizującą się w chorobach autoimmunologicznych. Koszt tej transakcji oszacowano na 3,7 mld USD. Z kolei w listopadzie Sanofi wydatkował 376 mln USD na firmę biotechnologiczną Kiadis z Holandii.

Oczekuje się, że do zamknięcia transakcji dojdzie w czerwcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane