Santorum: rychłe zniesienie wiz dla Polaków niepewne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-05-2006, 21:41

Jeden z inicjatorów poprawki do ustawy imigracyjnej Senatu USA, zapowiadającej czasowe zniesienie wiz dla Polaków, senator Rick Santorum, dał do zrozumienia, że poprawka ta może długo czekać, zanim stanie się obowiązującym prawem.

Jeden z inicjatorów poprawki do ustawy imigracyjnej Senatu USA, zapowiadającej czasowe zniesienie wiz dla Polaków, senator Rick Santorum, dał do zrozumienia, że poprawka ta może długo czekać, zanim stanie się obowiązującym prawem.

    Zapytany w czwartek przez PAP, jak ocenia szanse zatwierdzenia decyzji Senatu przez Izbę Reprezentantów i podpisania jej przez prezydenta George'a Busha, Santorum powiedział, że nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie uchwalona sama ustawa imigracyjna.W środę poprawkę do tej ustawy, tymczasowo (na 2 lata) włączającą Polskę do programu bezwizowego ruchu turystycznego do USA uchwalił Senat.

    Nie wiadomo także - dodał Santorum - czy poprawka o wizach w ogóle znajdzie się w ostatecznej wersji ustawy imigracyjnej. "Mam nadzieję, że potrafimy przekonać przywódców Izby Reprezentantów, aby poparli naszą poprawkę. W tej chwili jest jednak za wcześnie, by o tym przesądzać" - zastrzegł Santorum. Dodał, że w Izbie są liczni przeciwnicy włączenia dodatkowych krajów do programu ruchu bezwizowego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane