Schodami w górę, schodami w dół

opublikowano: 13-02-2013, 00:00

Kadry

DETLEV KNIERIM

To nowy dyrektor regionalny na Europę Wschodnią Citrix Systems, która specjalizuje się w łączeniu technologii wirtualizacji, tworzeniu sieci i przetwarzaniu w chmurze obliczeniowej. Niemiecki menedżer ma prawie 20-letnie doświadczenie w branży teleinformatycznej. Wcześniej odpowiadał za działania sprzedażowe Hewlett-Packard w Rosji i regionie CIS (kraje byłego Związku Radzieckiego). Pełnił funkcje zarządcze m.in. w Cisco, Colt Telecom i Vodafone. Ma dwa tytuły magistra: z inżynierii mechanicznej (uniwersytet w Hanowerze) i ekonomii (uczelnia techniczna RWTH Aachen).

ROBERT HOFFMANN

Zastąpił Olivera Maussa w fotelu dyrektora generalnego firmy 1&1 Internet, która dostarcza internetowe usługi hostingowi. Hoffmann w spółce pracuje od sześciu lat, początkowo wspierał rozwój segmentu telekomunikacyjnego w Niemczech, a ostatnio był dyrektorem międzynarodowego działu sprzedaży. Ma 20-letnie doświadczenie w dziedzinie IT. Mauss będzie zarządzał działaniami corporate venture w firmach 1&1 i United Internet.

MARCIN IWASZKIEWICZ

Został prezesem Kolejowych Zakładów Łączności. Od 2003 r. jest właścicielem spółki Promo Net. W latach 2004-10 był członkiem zarządu Deutsche Bank Polska, odpowiedzialnym za rozwój bankowości transakcyjnej, IT i operacji, a od 2001 do 2004 r. dyrektorem zarządzającym w zakresie bankowości transakcyjnej i finansowania handlu w Banku BPH (wtedy BPH-PBK). Wcześniej pracował w Citibanku (Poland) m.in. jako dyrektor departamentu sprzedaży bankowości transakcyjnej (cash management) w dziedzinie bankowości korporacyjnej (1992-2001) i w Procter & Gamble jako przedstawiciel handlowy (1991-92). Ukończył Szkołę Główną Handlową – kierunek: finanse i statystyka.

MAGDALENA ZAWADA

Stanęła na czele Hostersów (dostawca rozwiązań hostingowych). Nowa prezes pracę w tej firmie rozpoczęła na stanowisku dyrektora sprzedaży, od września 2011 zajmowała stanowisko dyrektora zarządzającego, a od listopada 2011 r. pełniła również obowiązki członka zarządu. Wcześniej przez ponad dziesięć lat pełniła różne funkcje kierownicze w finansach i bankowości. Była m.in. dyrektorem regionalnego oddziału banku Citi Handlowy dla klientów prestiżowych.

BEN VERWAAYEN

Zapowiedział, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego firmy Alcatel-Lucent (AL.). Jego następca nie będzie miał łatwo, bo dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych zamknął rok obrachunkowy z 1,37 mld euro straty netto przy przychodach na poziomie 14,45 mld euro. Według zarządu, niekorzystny wpływ na biznes miało szybsze, niż sądzono, przerzucenie się z technologii CDMA na LTE w USA, spadek zamówień z chińskiego rynku GSM i spowolnienie gospodarcze w Europie. W połowie zeszłego roku AL uruchomił program redukcji kosztów zakładający zwolnienie 5 tys. pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu