Schodami w górę, schodami w dół

Mirosław Konkel
opublikowano: 13-03-2013, 00:00

Branżowe zmiany kadrowe

WOJCIECH GŁOWNIA

Został dyrektorem regionalnym w Dellu. Będzie zarządzał strukturą firmy obejmującą Polskę, Ukrainę, Rumunię, Węgry, Bułgarię, a także kraje adriatyckie, bałtyckie i Wspólnoty Niepodległych Państw oprócz Rosji. W spółce tej pracuje od 2012 r., poprzednio na stanowisku dyrektora ds. rozwoju. Wcześniej był dyrektorem generalnym Siemens Enterprise Communications Poland. Zanim tam trafił, był dyrektorem zarządzającym polskich oddziałów firm Avaya i Damovo. W latach 1995— 2003 zarządzał 3Com. Absolwent wydziału Mechaniki na Politechnice Krakowskiej.

ILONA WEISS

Od listopada 2012 r. była wiceprezesem ds. operacyjnych, a została wiceprezesem ds. finansowych i operacyjnych w spółce ABC Data. Karierę rozpoczęła w 1992 r. w Banku Handlowym w Warszawie. W latach 1993-96 pracowała jako ekonomista w Telekomunikacji Polskiej. Od 1996 r. zajmowała kierownicze stanowiska w dziale finansowym grupy Alcatel. W 2006 r., po fuzji Alcatel-Lucent, objęła stanowisko menedżera finansowego odpowiedzialnego za unifikację zasad sprawozdawczości finansowej połączonych firm w Polsce, konsolidację ich sprawozdań i raportowanie według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. W latach 2008-10 była dyrektorem finansowym w Sage, a w latach 2010-12 — wiceprezesem ds. finansowych w Sygnity (2010-12). Absolwentka wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Inna zmiana w ABC Dacie to odwołanie Tomasza Zatorskiego ze stanowiska członka zarządu. Pozostaje dyrektorem finansowym.

TOMASZ RABICZKO

Odchodzi z Toshiby, w której pracował od 2006 r. i ostatnio był szefem działu PC. Jego obowiązki przejął zarządzający działem TV Krzysztof Lis, dyrektor regionalny spółki na Polskę. Firmę opuszcza również Łukasz Sawicki, szef sprzedaży PC w kanale retail. Według zarządu, zmiany te są pierwszym etapem reorganizacji mającej spłaszczyć i uprościć strukturę sprzedaży Toshiby w naszym kraju. [MK]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane