Czytasz dzięki

Schodami w górę, schodami w dół

opublikowano: 14-07-2015, 22:00

Zmiany kadrowe w branży IT

JERZY BADOWSKI

Został szefem IT w spółce PZU Zdrowie, która rozbudowuje sieć własnych placówek medycznych, skupując regionalne przychodnie, m.in. działającą na Śląsku Elvitę, Orlen Medica z Płocka i Prof-Med z Włocławka. Poprzednio pełnił podobną funkcję w mySafety AB, firmie zajmującej się bezpieczeństwem mobilnym. Trafił do niej z biznesowego departamentu PKO BP. Wcześniej kierował działem informatycznym w Inter Partner Assistance, spółce z grupy Axa.

ARKADIUSZ WÓJCIK

To nowy szef działu IM (IT & Mobile) w Samsung Electronics Polska. Wcześniej kierował w tej firmie działem operatorskim. Pracę w spółce zaczął w marcu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Orange Polska, Dellu, TP i Vingu. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej i Wyższej Szkoły Bankowej.

LESZEK PACEK

Zastąpił na stanowisku prezesa IComu Dorotę Brachę, która sprawowała tę funkcję od końca 2012 r. Został też nowym właścicielem firmy (przepisano na niego wszystkie 500 udziałów wartych 250 tys. zł). Od 2013 r. przedsiębiorstwo nie prowadzi działalności operacyjnej i nikogo nie zatrudnia. Byłym pracownikom nie udało się wyegzekwować należnych im wynagrodzeń. Niektórzy dostali częściowe wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. W czasach świetności ICom miał około 5 tys. partnerów, oferował własne desktopy, laptopy i tablety.

KRZYSZTOF DUCAL

Objął stanowisko dyrektora handlowego Dimension Data Polska, dostawcy teleinformatyki. W branży informatycznej pracuje od prawie 20 lat. W latach 2000-02 zarządzał finansami, HR i IT w firmie SIRTI/Telecom Italia Group. Następnie do 2011 r. łączył funkcję dyrektora finansowego i prezesa Siemens IT Solutions and Services. Przez ostatnie cztery lata był wiceprezesem w spółce Sygnity. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego, programu MBA w Lancashire i Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

RAFAŁ SZCZAP

Stanął na czele polskiego oddziału Kapsch BusinessCom, jednego z największych dostawców usług teleinformatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dotychczas był dyrektorem w polskim biurze Della i odpowiadał za sprzedaż dużym firmom (z wyjątkiem sektora publicznego). W IT i nowych technologiach pracuje od prawie 15 lat. Poprzedni prezes Kapscha, Roman Durka, od początku kwietnia jest wiceprezesem Sygnity.

Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
×
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane