Schumacher wraca i zbiera kasę

ŁO, „Bild”
opublikowano: 11-01-2010, 13:27

Legendarny kierowca Formuły 1 Michael Schumacher od nowego sezonu znów będzie się ścigał w królewskiej serii. Niemiec sam prowadził negocjacje z Mercedesem, dzięki czemu zaoszczędził 700 tys. EUR – donosi niemiecka gazeta „Bild”.

Taka kwota to 10 proc. prowizji, jaką pobiera od nowych kontraktów Schumachera jego wieloletni menedżer, Willi Weber. Nowy kontrakt kierowcy z Mercedesem wart jest 7 mln EUR.

Michael Schumacher
Michael Schumacher
None
None

- Jestem już wystarczająco dorosły, by samodzielnie zadbać o kilka rzeczy – tłumaczy swoją decyzję Schumacher i utrzymuje, że Weber nadal jest jego przyjacielem i menedżerem.

Agent najbardziej utytułowanego kierowcy F1 prowadzi ponoć rozmowy z wieloma indywidualnymi sponsorami. Niemieckie firmy są gotowe słono płacić za reklamy związane z Schumacherem. Jego powrót na tor wzbudza ogromne zainteresowanie mediów.

Schumacher jest jednym z najbogatszych sportowców w historii. W szczytowym momencie kariery zarabiał nawet ponad 80 mln USD na sezon. Mieszka z rodziną w Szwajcarii. Posiadłość wyposażona jest w ogromy garaż podziemny i stację paliw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, „Bild”

Polecane