SEC znów nie zgodził się na bitcoinowy ETF

opublikowano: 10-10-2019, 09:04

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kolejny raz odrzuciła wniosek o zgodę na stworzenie funduszu ETF bazującego na bitcoinie.

Wniosek złożyły Bitwise Asset Management i NYSE Arca. Uzasadniając decyzję SEC ogłosił, że nie spełnił on standardów zapobiegania oszustwom i manipulacji rynkowej.
SEC podkreślił, że brak jego zgody „nie wynika z oceny, czy bitcoin lub ogólniej technologia blockchain są użyteczne lub wartościowe jako innowacja czy inwestycja”.
Matt Hougan z Bitwise powiedział, że docenia staranną ocenę SEC. Podkreślił, że przedstawione uzasadnienie decyzji będzie ułatwi dalsze starania o stworzenie ETF bazującego na bitcoinie. Ujawnił, że Bitwise planuje ponowne złożenie wniosku tak szybko, jak to będzie możliwe.

Bitcoinowy fundusz ETF pozwoliłby inwestować w najpopularniejszą kryptowalutę bez konieczności jej bezpośredniego kupowania i przechowywania. SEC jak dotąd nie zgodził się na powstanie takiego funduszu wskazując zawsze na ryzyko oszustw i manipulacji.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA