Seco/Warwick ma pełno w portfelu

GRA
opublikowano: 02-09-2011, 00:00

Grupa ma rekordowy portfel zamówień i zamierza zwiększać zyski. Zawirowania na rynkach jej niestraszne.

Grupa ma rekordowy portfel zamówień i zamierza zwiększać zyski. Zawirowania na rynkach jej niestraszne.

Seco/Warwick, czyli światowy producent urządzeń do obróbki cieplnej metali, ma za sobą dobre półrocze. A przed sobą — optymistyczne oczekiwania na drugie półrocze.

— Jak dotychczas nie dostrzegamy wpływu zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych na naszą działalność. Mamy rekordowo wysoki poziom zamówień i widzimy rosnące zainteresowanie ze strony branży, m.in. lotniczej i motoryzacyjnej. To pozwala oczekiwać wzrostu wyników w drugiej połowie roku — zapowiada Leszek Przybysz, prezes Seco/Warwick.

W pierwszym półroczu skonsolidowane przychody firmy wzrosły o 138 proc., do 155 mln zł. Zysk EBITDA sięgnął 5 mln zł, wobec 5,3 mln zł straty rok wcześniej, a zysk netto wyniósł 1,1 mln zł, wobec 3,8 mln zł. Zarząd podkreśla, że stan portfela zamówień na koniec czerwca był rekordowy i opiewał na blisko 250 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 130 mln zł.

— Wyniki są efektem m.in. pozytywnego wpływu przejęcia Retech Systems, a także działań naprawczych w poszczególnych spółkach. Na wzrost kosztów miały z kolei wpływ zdarzenia o charakterze jednorazowym, w tym realizacja dwóch projektów do przemysłu energetyki jądrowej — tłumaczy Leszek Przybysz.

Zarząd podkreśla też, że firmie sprzyja wysoki popyt na piece próżniowe we wszystkich segmentach rynku, sygnały ożywienia w energetyce wiatrowej i gazowej, wzrost popytu ze strony branży narzędziowej, a także poprawa koniunktury na amerykańskim rynku aluminium.

Na wczorajszym spadkowym rynku kurs Seco/Warwick spadł tylko o 1,34 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Seco/Warwick ma pełno w portfelu