SEG: odtajnić poniżej 5 proc.

Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 2002-03-22 00:00

Obradujący w Warszawie członkowie Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych podjęli uchwałę, w której apelują o wprowadzenie do prawa o publicznym obrocie papierów wartościowych przepisów umożliwiających identyfikację akcjonariuszy mających mniej niż 5 proc. akcji.

— Takie rozwiązanie funkcjonuje na innych rynkach. Może ułatwić emitentom nawiązywanie kontaktów z akcjonariuszami, opracowanie programów lojalnościowych czy docieranie do akcjonariuszy z informacjami dotyczącymi planów spółki — powiedziała Anna Rapacka, prezes SEG.