Obradujący w Warszawie członkowie Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych podjęli uchwałę, w której apelują o wprowadzenie do prawa o publicznym obrocie papierów wartościowych przepisów umożliwiających identyfikację akcjonariuszy mających mniej niż 5 proc. akcji.
— Takie rozwiązanie funkcjonuje na innych rynkach. Może ułatwić emitentom nawiązywanie kontaktów z akcjonariuszami, opracowanie programów lojalnościowych czy docieranie do akcjonariuszy z informacjami dotyczącymi planów spółki — powiedziała Anna Rapacka, prezes SEG.