Seksmisja nadchodzi, bo chłopcy nie czytają

PAP
opublikowano: 23-12-2010, 08:30

Czy w przyszłości na stanowiskach kierowniczych będą już tylko dziewczynki, a chłopcy spadną do roli podwładnych? - pyta "Gazeta Wyborcza".

Potwierdzeniem takiej tezy mogą być najnowsze badania Biblioteki Narodowej, którymi objęto 1472 uczniów trzecich klas z 70 gimnazjów w całym kraju, w połowie dziewcząt i chłopców, na wsi i w miastach.

14 proc. ankietowanych chłopców i dziewcząt przyznało, że nie czyta książek w ogóle. Ale to chłopcy wypadli dramatycznie źle: co czwarty 15-latek ujawnił, że nie czyta żadnych książek. Tylko 4 proc. dziewcząt zadeklarowało to samo.

"GW" przypomina tegoroczny europejski raport o osiągnięciach edukacyjnych 15-latków w krajach OECD. "Polska oraz Albania odnotowały największy od 2000 r. wzrost różnicy w czytelnictwie chłopców i dziewcząt" - alarmują autorzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Seksmisja nadchodzi, bo chłopcy nie czytają