Selekcja pozostaje kluczowa

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 11-02-2015, 00:00

OPINIE W 2015 r. większego znaczenia nabierze selektywne podejście do inwestycji, przynajmniej w pierwszej części roku — uważają eksperci z Noble Funds.

Dobre stopy zwrotu osiągnęli w styczniu ci inwestorzy, którzy nie mieli akcji banków, a w wymiarze globalnym ci, którzy zainwestowali więcej w Europie niż w USA. „W najbliższych miesiącach oczekujemy kontynuacji obserwowanych dotąd trendów i lepszego zachowania segmentu małych i średnich spółek w stosunku do WIG20” — prognozują specjaliści z Noble Funds TFI. Zdaniem ekspertów, na notowania akcji i obligacji w Polsce największy pozytywny wpływ będzie mieć w najbliższym czasie luzowanie ilościowe zapowiedziane przez EBC. W przeciwną stronę działać może rozwój sytuacji w Grecji. W ocenie ekspertów Noble Funds, instytucje europejskie nie zechcą iść na rękę Grekom, a zderzenie nadziei i rozczarowań zwiększać będzie zmienność na giełdach. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy