Sen nocy letniej

Teat
opublikowano: 25-08-2006, 00:00

Wakacje dobiegają końca; kończą się także pomysły na teatralne lato...

Teatr Polski w Szczecinie, wchodząc w jubileuszowy sześćdziesiąty rok istnienia, przygotował serię szekspirowskich inscenizacji w plenerze. Wrześniowy „Hamlet” stoi pod znakiem zapytania (zbliżają się wybory samorządowe i podobno władze wystraszyły się możliwych politycznych aluzji), warto więc skorzystać z innych propozycji. Już w najbliższy weekend „Sen nocy letniej”, zostanie zagrany na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

Wydarzenie co prawda ma rangę odgrzewanego kotleta — był już taki projekt dwa lata temu — ale i tak będzie się podobać. Oryginalna sceneria, przyzwoite aktorstwo i najbardziej tajemnicza komedia Szekspira. Bywa śmieszna, bywa też przerażająca.

Reżyser Adam Opatowicz wprawdzie nie wysilił się na powalającą i nowatorską interpretację, ale udało mu się stworzyć wciągające widowisko i umiejętnie pokazać lustrzane odbicie, jakim dla dworu ateńskiego jest podateński las. Polityka przygląda się baśni, dzień nocy, a czwórka młodych zakochanych sobie nawzajem. Rzecz dzieje się w najkrótszą noc w roku, noc przesilenia letniego, a wtedy, jak wiadomo, wszystko jest możliwe. Nawet udany teatralny wieczór w Szczecinie.

Reżyser rozsądnie wybrał współtwórców: muzykę skomponował Jan Kanty Pawluśkiewicz (strzał w dziesiątkę!), a scenografię wymyślił Jan Banucha. Doświadczenie i talent tej dwójki uratowały spektakl przed niejedną mielizną. Obsada także trafiona (prawie cały zespół teatru!), gwarantuje także koncert gry zespołowej. A że teatralne orkiestry w Polsce coraz bardziej nie stroją, tym większe brawa dla szczecinian.

Teatr Polski w Szczecinie,

24-26 VIII, godz. 19.00, bilety:

tel. 091-433-00-90, 433-66-66,

e-mail: teatr@teatrpolski.szczecin.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Teat

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu