Seria dobrych danych przerwała przecenę

Marek Wierciszewski
opublikowano: 25-11-2010, 00:00

Po wtorkowej wyprzedaży na rynkach dalekowschodnich doszło do odreagowania. Bank Societe Generale przekonywał, że spadki cen akcji notowanych w Seulu są przejściowe. Z kolei inwestorów w Europie do zakupów akcji ośmielił niespodziewany wzrost indeksu instytutu Ifo.

Przełomem były jednak dopiero dane z amerykańskiego rynku pracy. W ubiegłym tygodniu wnioski o zasiłek złożyło 407 tys. Amerykanów, najmniej od lipca 2008 r. Oczekiwano 435 tys. nowych bezrobotnych. Inwestorzy zareagowali, kupując papiery spółek notowanych na Wall Street, a poprawie nastrojów nie przeszkodził nawet znaczny spadek zamówień na dobra trwałego użytku. Lepsze od prognoz były także dane o dochodach Amerykanów.

Inwestorzy kupowali papiery Oracle, które drożały w pierwszej części handlu o 1,5 proc. Sąd w Kalifornii zdecydował, że SAP, największy na świecie producent oprogramowania dla biznesu, zapłaci amerykańskiej firmie 1,3 mld odszkodowania za naruszenie praw autorskich. Taniały natomiast papiery Deere, największego na świecie producenta maszyn rolniczych. W przyszłym roku obrotowym spółka planuje zarobić 4,92 USD na akcję, a analitycy spodziewali się zysku 5,34 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu