Serwis łączy pracodawców z absolwentami

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 06-05-2015, 00:00

Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem wraz z międzynarodowym instytutem badawczym Millward Brown stworzyła internetową platformę www.skai.edu. pl

Platforma monitoruje losy absolwentów i łączy je z informacjami o potrzebach potencjalnych pracodawców. Serwis umożliwia pracodawcom pozyskanie informacji o absolwentach szukających pracy oraz nawiązywanie kontaktów z uczelniami. Na platformie działa „Bazar Wiedzy”, czyli panel służący do komunikacji uczelni z pracodawcami. Daje on możliwość wystawiania ofert prac semestralnych przez wydziały i poszukiwanie odbiorcy wśród pracodawców. Działa też w drugą stronę: sugerowanie przez pracodawców tematów współpracy oraz propozycji praktyk i zgłaszanie zapotrzebowania wydziałom. SKAi pozwala również na lepsze dopasowanie kompetencji pracowników do potrzeb firmy. Pracodawcy logujący się na platformie mogą również wpływać na program kształcenia uczelni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu