Sesja może rozpocząć się na plusie

Krzysztof Zarychta, DM BDM
opublikowano: 24-11-2011, 08:47

Biorąc pod uwagę poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie indeksy należy spodziewać się dziś pozytywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie - uważa Krzysztof Zarychta, analityk DM BDM.

Dziś na notowania wpływ będą mieć dane makro z Eurolandu. O 10.00 poznamy Indeks instytutu Ifo za listopad (105 pkt.). Istotne mogą być także ewentualne informacje z planowanego na 14.00 spotkania przywódców: Monti-Sarkozy-Merkel.

Przed sesją poznaliśmy PKB Niemiec za 3Q’11. Okazał się on zgodny z oczekiwaniami (2,5% r/r). Biorąc pod uwagę poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie indeksy należy spodziewać się dziś pozytywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

Wczorajsza sesja ponownie należała do niedźwiedzi. WIG20 stracił 1,73% i notuje obecnie poziom 2146.14 pkt. Chciałoby się powiedzieć, że wykres spada w otchłań 2000 pkt. i trudno obecnie wskazać czynniki, które miały by go powstrzymać.

Technicznie kluczowe wsparcie dla kupujących należy wskazać na linii 2019 pkt. (dołek z 23.09.2011, minimum krótkoterminowej bessy). Podobnie słabo poradzili sobie wczoraj inwestorzy zza Oceanem.

Na zamknięciu DJIA spadł o 2,05 %, Nasdaq stracił 2,43 %, a S&P 500 spadł o 2,21 %. Tym samym giełdy w USA zakończyły na minusach szósta sesję z rzędu. Warte podkreślenia jest to, że przed dzisiejszym Świętem Dziękczynienia (nie będzie handlu w USA) inwestorzy pod koniec sesji jeszcze mocniej wyrzucali papiery, najwidoczniej bojąc się spać z ryzykownymi aktywami w portfelu. Obok napitej sytuacji w krajach zadłużonych, rozczarowała wczoraj aukcja niemieckich obligacji. Popyt okazał się słabszy od oczekiwań co dobitnie pokazuje awersję do inwestycji w krajach Strefy Euro.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Zarychta, DM BDM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Sesja może rozpocząć się na plusie