TOKIO (Reuters) - Piątkowa sesja na tokijskiej giełdzie zakończyła się bez większych zmian. Większość inwestorów zaniepokojonych katastrofą rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Morzu Czarnym wolała powstrzymać się od kupowania akcji przed dłuższym weekendem.
"Nadal nie wiadomo, czy katastrofa była efektem ataku terrorystycznego, dlatego inwestorzy są zaniepokojeni. Przed nami dłuższy weekend, co również wywołuje niechęć do kupowania akcji" - uważa Masaharu Sakuda z Tachiba Securities.
Rosyjski samolot lecący z Tel Awiwu z 76 osobami na pokładzie spadł w czwartek do Morza Czarnego. Podejrzewa się, że samolot mógł być omyłkowo trafiony ukrainśka rakietą lub po prostu miał awarię, która doprowadził do eksplozji maszyny.
Indeks Nikkei 225 wyniósł na zamknięciu 10.205,87 punktu, czyli o 0,39 punktu powyżej czwartkowe zamknięcia. TOPIX spadł o 0,07 procent i wyniósł 1070,45 punktu.
((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, [email protected]))
