Sesje w Europie kończą się zwyżkami

Reuters
opublikowano: 31-01-2002, 18:23

LONDYN (Reuters) - Czwartkowe sesje w Europie kończyły się zwyżkami. Rosły kursy spółekt technologicznych, a także firm z sektorów najbardziej podatnych na zmiany koniunktury. Do zwyżek w Europie przyczynił się także amerykański bank centralny - Fed, który w środę pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Inwestorzy odebrali to jako sygnał, że zdaniem banku ameryk

LONDYN (Reuters) - Czwartkowe sesje w Europie kończyły się zwyżkami. Rosły kursy spółekt technologicznych, a także firm z sektorów najbardziej podatnych na zmiany koniunktury.

Do zwyżek w Europie przyczynił się także amerykański bank centralny - Fed, który w środę pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Inwestorzy odebrali to jako sygnał, że zdaniem banku amerykańska gospodarka zaczyna wychodzić na prostą.

Kurs francuskiego koncernu technologicznego Alcatel wzrósł, ponieważ spółka podała wprawdzie, że po raz drugi w historii odnotowała stratę roczną, ale inwestorzy skupili się na dość optymistycznych prognozach na przyszłość.

Zwyżkę odnotowali także konkurenci Alcatela - szwedzki Ericsson i fińska Nokia.

Czwartkowa sesja stała także pod znakiem wzrostów w sektorze papierniczym. Rosły kursy między innymi fińskich Story Enso i UPM-Kymmene oraz irlandzkiego Smurfita.

Do godziny 18.20 indeks Eurotop 300 wzrósł o 1,25 procent, a indeks blue-chipów Euro Stoxx 50 zyskał 1,0 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane