Sesje w Europie mogą zacząć się od spadków

03-04-2002, 08:37

LONDYN (Reuters) - Środowe sesje w Europie mogą rozpocząć się od spadków. Powodem może być spadek w sektorze spółek technologicznych w USA i zniżki tamtejszych indeksów.

"Chodzi o to, że wciąż nie ma dobrych warunków dla zawierania umów z producentami oprogramowania" - powiedział Brent Thrill z Credit Suisse First Boston.

Progznozy zysków poprawiają się, ale nie na tyle, by znacznie wspomóc kurs akcji, uważają analitycy.

"Ryzyko spadku zysków zmniejszyło się i zwiększamy naszą progznozę wzrostu indeksu FTSE Eurotop 300 do 6,5 procent z 1,2 procent w poprzedniej prognozie" - powiedział Gareth Evans z ING Barings.

Przewiduje on również wzrost tego indeksu o 12 procent z obecnego poziomu do końca roku.

Na Wall Street indeks Nasdaq spadł o 3,13 procent, a Dow Jones stracił 0,47 procent.

Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą wpłynąć na wartość indeksów w Europie:

BRITISH AIRWAYS

Inwesorzy mają nadzieję, że dane dotyczące liczby pasażerów za marzec dostarczą nowych dowodów na to, że te największe linie lotnicze w Europie mają już za sobą kryzys spowodowany atakami na USA z 11 września 2001 roku.

BAYER

Holenderska grupa chemiczna DSM nie będzie się starać o przejęcie Haarmann & Reimer, działu smaków i zapachów Bayera.

SONERA

Rynek czeka na informacje dotyczące możliwych zysków fińskiego telekomu z planowanego przejęcia przez szwedzką Telię.

DAIMLERCHRYSLER

Wchodzący w skład koncernu dział Chrysler poinformował we wtorek, że sprzedaż samochodów była w marcu o cztery procent niższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

TOTALFINAELF

Francuski gigant sektora paliwowego, wraz z Gaz de France podjęli pierwsze kroki w kierunku przejęcia francuskiej sieci rur gazowniczych, wartych około pięciu miliardów euro.

DANE

O godzienie 12.00 czasu warszawskiwego spodziewane są dane dotyczace gospodarki strefy euro, w tym m.in. wskaźnik klimatu koniunktury w przemyśle, bezrobocia i indeks cen sprzedanej produkcji przemysłowej (PPI).

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesje w Europie mogą zacząć się od spadków