Sesje w Europie mogą zacząć się od wzrostów

"PIA PIASECKI" Spółka Akcyjna
25-07-2002, 08:54

LONDYN (Reuters) - Czwartkowe sesje na giełdach Europy mogą zacząć się od wzrostów, ponieważ dzień wcześniej indeksy w Nowym Jorku odnotowały największe zwyżki od 1987 roku.

Zakupy nasiliły się pod koniec notowań gdy handel na większości europejskich parkietów już się zakończył. Tylko giełda we Frankfurcie, działająca do 20.00, optymistycznie zareagowała na nagłą zmianę nastrojów za oceanem, a indeks DAX zyskał aż 3,34 procent.

Według bukmacherów finansowych w Londynie brytyjski FTSE zyska 100-150 punktów, francuski CAC-40 wzrośnie o 120 punktów, a DAX o 100-130 punktów.

Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą mieć wpływ na przebieg notowań:

TELEFONICA

Hiszpański operator telekomunikacyjny nieoczekiwanie poinformował po środowym zamknięciu, że wycofuje się z rozwoju telefonii komórkowej trzeciej generacji (3G) w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii oraz Austrii.

Z powodu odpisania tych inwestycji na sumę 4,9 miliarda euro koncern zakończył ostatni kwartał pierwszą stratą w historii. Jednak ADR Telefoniki notowane w Nowym Jorku podrożały o 20 procent.

W czwartek wyniki finansowe podadzą europejskie telekomy: France Telecom, BT, Sonera, Telia oraz Telecom Italia.

HVB GROUP

Drugi co do wielkości bank Niemiec zakończył drugi kwartał stratą brutto w wysokości 179 milionów euro oraz podwyższył prognozy wartości rezerw na ryzyko kredytowe w 2002 roku.

DANE

Instytut Ifo opublikuje swój indeks nastrojów przedsiębiorców niemieckich w lipcu. Zdaniem analityków wyniesie on 91,3 punkty - czyli tyle samo co w czerwcu i będzie niższy od 91,6 punktu w maju. ((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: "PIA PIASECKI" Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Sesje w Europie mogą zacząć się od wzrostów