Sesje w Europie rozpoczęły się od nikłych zwyżek

Paweł Janas
20-06-2003, 10:27

LONDYN (Reuters) - Piątkowe sesje na giełdach Europy rozpoczęły się od niewielkich zwyżek, jednak inwestorzy obawiają się o tempo rozwoju światowej gospodarki po czwartkowym spadku na Wall Street wywołanym nie najlepszymi danymi makroekonomicznymi.

Wśród spółek zniżkujących prym wiedzie holendersko-belgijska grupa Fortis, co analitycy tłumaczą usunięciem spółki z indeksu DJ Euro Stoxx 100. Na nastrojach inwestorów ciążą notowania spółek finansowych jak i technologicznych. Jednak zwyżki umożliwił wzrost wśród spółek sektora energetycznego jak i telekomunikacyjnego. Do godziny 10.25 indeks FTSE Eurotop 300 zyskał 0,2 procent, podobnie jak DJ Euro Stoxx.

Na poziom obrotów wpływa też wygasanie terminów instrumentów pochodnych na rynakch europejskich.

W Szwajcarii i Niemczech inwestorów czeka jednoczesne wygaśnięcie kontraktów na indeksy, opcji na akcje indywidualne jak i opcji na indeksy. W Londynie kontraty na indeksy oraz opcje wygasną pomiędzy 11.10 a 11.30 czasu warszawskiego.

((Tłumaczył: Adrian Krajewski; Redagowała: Olga Markiewicz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Adres internetowy: adrian.krajewski@reuters.pl))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Sesje w Europie rozpoczęły się od nikłych zwyżek