Sesje w Europie zaczęły się od zwyżek

05-04-2002, 09:57

LONDYN (Reuters) - Na początku piątkowych sesji indeksy europejskie nieznacznie zwyżkowały. Wzrosty ograniczały spadki wśród spółek sektora paliwowego.

Do godziny 9.55 indeks FTSE Eurotop 300 wzrósł o 0,19 procent, a DJ Euro Stoxx 50 zyskał 0,02 procent.

Wzrosty są spowodowane zwyżkami indesków sektora spółek samochodowych, technologicznych i telekomów. Najbardziej spadły natomiast spółki sektora energetycznego.

Amerykański prezydent George W. Bush uspokoił rynki nawołując Izrael do wycofania swych wojsk z miast palestyńskich. Pozowliło to ustabilizować cenę ropy, która w czwartek osiągnęła najwyższy od 18 września 2001 roku poziom 28,15 dolara za baryłkę.

"Cena ropy powinna się krótkoterminowo ustabilizować, ponieważ amerykański Sekretarz Stanu Colin Powell udaje się na Bliski Wschód" - powiedział Lars Wohlers z WestLB Panmure.

"Powinno to zostać odzwierciedlone w kursie spółek paliwowych, szczególnie, że same spółki podały ostatnio pozytywne dane" - dodał.

Rynek czeka także na dane ze Stanów Zjednoczonych. Liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w USA, wedle prognoz, ma się zwiększyć w marcu o kolejne 41.000. Prognozowana stopa bezrobocia w marcu ma wynieść 5,6 procent wobec 5,5 procent w lutym.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Sesje w Europie zaczęły się od zwyżek