Setki globalnych projektów

DK
opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Na konsolidacji polskiej branży IT korzysta firma SoftwareHut, zdobywając klientów na całym świecie.

20. miejsce w rankingu ogólnopolskim

SoftwareHut to największa spółka w technologicznej grupie kapitałowej TenderHut z Białegostoku. Powstała w 2015 r. Specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT.

— SoftwareHut stanowi także zaplecze technologiczne dla start-upów wchodzących w skład grupy — mówi Robert Strzelecki, prezes spółki.

Błyskawiczny rozwój firmy napędzany był z jednej strony kontraktami zagranicznymi, z drugiej — konsolidacją lokalnego i ogólnopolskiego rynku firm IT.

— Najważniejszy dla firmy okazał się intensywny rozwój rynków zagranicznych. Obecnie usługi SoftwareHut są sprzedawane przez lokalne biura zagraniczne w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Francji, Chinach, Szwajcarii, Szwecji i Danii — wylicza Robert Strzelecki.

Firma ma swoje centra deweloperskie w siedmiu polskich miastach: Białymstoku, Olsztynie, Przemyślu, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i skutecznie konkuruje z firmami z rynków azjatyckich, w tym z Indii.

— Zrealizowaliśmy setki projektów, tworząc oprogramowanie i aplikacje dla klientów z całego świata — zapewnia Robert Strzelecki.

Od 2017 r. firma rozwija własną aplikację mobilną do zarządzania biurem, która przerodziła się w jeden z najciekawszych prop-techów ostatnich lat. Aplikacja Zonifero przede wszystkim miała służyć potrzebom wewnętrznym, jednak stała się flagowym produktem grupy kapitałowej. SoftwareHut jako największa spółka z Grupy TenderHut zamierza nadal konsolidować polską branżę IT, integrować środowiska technologiczne i rozwijać swoje przedstawicielstwa poza granicami kraju. Działania te mają na celu umacnianie pozycji firmy jako silnej spółki, mogącej realizować projekty dla największych klientów z różnorodnych sektorów — od bankowości po zamówienia publiczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DK

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner

KRD

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu