Gospodarka rośnie, bezrobocie spada. Na koniec marca jego stopa wyniosła 11,7 proc. To znaczy, że 1,86 mln osób nadal było bez pracy. Dużo, ale o 0,3 pkt. proc. mniej niż w lutym i aż o blisko 2 pkt. proc. mniej niż rok temu. Ten dobry wynik można w dużej części zawdzięczać… wiośnie.
— Marzec jest pierwszym miesiącem, kiedy możemy mówić o wzmożeniu prac sezonowych. Dochodzi do ożywienia w budownictwie, przetwórstwie przemysłowym i rolnictwie — wyjaśnia Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.
Optymistycznie wygląda właśnie wzrost liczby ofert pracy zgłaszanych do pośredniaków. W marcu było ich o 5,2 proc. r/r więcej, choć w poprzednich miesiącach notowaliśmy spadki: o 0,8 proc. w lutym i aż o 5,4 proc. w styczniu.