Sezon wyników dopiero się rozkręca, ale pierwsze sygnały...

opublikowano: 25-10-2017, 09:38
aktualizacja: 25-10-2017, 09:40

Sezon wynikowy za trzeci kwartał 2017 r. dopiero się rozkręca, ale pierwsze sygnały ze średnich i małych spółek nie są zbyt optymistyczne - uważa Krzysztof Pado, analityk DM BDM.

W komentarzu porannym specjalista zwraca uwagę, że indeks sWIG80 jest już na minusie licząc od początku.

"Już w poniedziałek w czasie sesji indeks schodził chwilowo poniżej granicy 14 259 pkt (zamknięcie 2016 roku), a wczoraj także na zamknięciu (-1,2 proc.) nastąpiło przełamanie tej granicy.  Na długoterminowym wykresie o skali logarytmicznej właśnie trwa walka na linii trendu, którą można poprowadzić aż od 2005 roku (na zwykłej skali droga do analogicznego wsparcia poprowadzonego do 2003 roku jest jeszcze całkiem spora)" - napisał analityk.

Jego zdaniem, duże spółki od początku roku wyglądają dużo lepiej, ale w ostatnich dniach nie radzą są zbyt dobrze.

"Wczoraj WIG20 (głównie pod presją informacji o możliwej fuzji Pekao i Aliora, czego wcześniej czy później można było się spodziewać) stracił 1,0%, zamykając się na poziomie 2448,5 pkt. Obok Bułgarii byliśmy wczoraj najsłabszym rynkiem w Europie. Główne światowe indeksy lekko zyskiwały na wartości, DAX i S&P500 wzrosły po ok. 0,1 i 0,2 proc." - dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sezon wyników dopiero się rozkręca, ale pierwsze sygnały...