Sfinks w portfelu OFE Polsat

MGOR
opublikowano: 11-07-2008, 00:00

OFE Polsat, mimo złych nastrojów na giełdzie, nie przestaje kupować akcji.

OFE Polsat, mimo złych nastrojów na giełdzie, nie przestaje kupować akcji.

Najodważniejszy z funduszy emerytalnych (inwestujący najwięcej pieniędzy w akcje) nie daje o sobie zapomnieć. Kilka dni temu Otwarty Fundusz Emerytalny Polsat informował, że udział akcji w jego aktywach przekracza 38 proc., czyli zbliża się maksymalnego, 40-procentowego pułapu. Apetyt na akcje jednak się nie zmniejsza. Wczoraj Polsat poinformował, że przekroczył 5-procentowy próg na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Sfinksa, notowanej na giełdzie sieci restauracji. OFE kupił 11 tys. akcji i posiada obecnie 474 911 akcji, czyli 5,117 proc. w kapitale.

Analitycy Polsatu nie uznali więc za wiarygodną ostatniej rekomendacji na temat Sfinksa. Analitycy DM PKO BP wycenianą bowiem akcje restauracji na 17,47 zł (wobec 19,99 zł podczas wczorajszej sesji) i zalecają redukowanie ich udziału w portfelu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sfinks w portfelu OFE Polsat