Shaquille O'Neal inwestuje w sieć pizzerii Papa John's

opublikowano: 22-03-2019, 14:56

Shaquille O'Neal będzie pierwszym afroamerykańskim członkiem rady nadzorczej, a także inwestorem w dziewięć restauracji Papa John's w Atlancie. Będzie on również pełnił funkcję ambasadora marki pizza, informuje CNBC.

Udziały firmy wzrosły o 2 proc. w handlu przedsesyjnym. Akcje, których wartość rynkowa wynosi 1,48 mld USD, w ciągu ostatniego roku spadła o 17,2 proc.

Zobacz więcej

Shaquille "Shaq" O'Neal

Bloomberg

Sprzedaż Papa John's mocno spadła w Stanach Zjednoczonych po serii skandali z udziałem jego założyciela Johna Schnattera, w tym po rasistowskiej wpadce, do której doszło podczas telekonferencji. W zeszłym roku firma wydała 5,8 mln USD na odbudowanie reputacji, co wiązało się między innymi z usunięciem  wizerunku Schnattera z materiałów marketingowych i pudełek na pizzę.

Firma zawarła niedawno ugodę ze Schnatterem, w ramach której miał współpracować z firmą w celu znalezienia akceptowalnego dla obu stron niezależnego dyrektora, niezwiązanego z samym sobą lub Starboard Value, funduszu hedgingowego, który ostatnio zainwestował w Papa John's.

Oprócz swojego doświadczenia jako emerytowany gracz i analityk NBA, O'Neal inwestuje w restauracje od czasów, gdy był w lidze. Posiada franczyzę Krispy Kreme Doughnuts w Atlancie, w Las Vegas restaurację Big Chicken, a w Los Angeles restaurację Shaquille's. Wcześniej był właścicielem 27 franczyz sieci Five Guys.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy