Sieć Asda może zredukować do 2,5 tys. etatów

opublikowano: 26-10-2018, 15:10

Brytyjska sieć supermarketów Asda, która stała się obiektem zainteresowania odnośnie przejęcia przez lokalnego rywala, sieć Sainsbury’s rozpoczęła konsultacje z załogą odnośnie programu restrukturyzacji zatrudnienia, donosi Reuters, powołując się na Press Association.

Obejmuje on redukcję potencjalnie do 2,5 tys. miejsc pracy w przyszłym roku 

Sainsbury's Asda
Zobacz więcej

Sainsbury's Asda fot. REUTERS/Toby Melville/Illustration/Forum

Asda od 1999 r. należy do amerykańskiego giganta detalicznego, koncernu Walmart. Firma wstępnie zgodziła się na fuzję z większym rywalem, a sprawa jest badana przez brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA).

W wyniku połączenia powstałaby największa na Wyspach Brytyjskich grupa supermarketów pod względem udziału w rynku, przewyższając obecnego lidera, Tesco.

W wyniku fuzji Walmart, największy na świecie detalista, będzie posiadał 42 proc. kapitału połączonego biznesu i otrzyma 2,975 mld GBP (4,1 mld USD). Transakcja wycenia wartość Asda na około 7,3 mld GBP.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu