Sieć Tel-Energo połączy telefony

Agnieszka Berger
11-10-2001, 00:00

Sieć Tel-Energo połączy telefony

Pattern Communications podpisało umowę o współpracy z Tel-Energo w zakresie wykorzystania sieci szkieletowej do świadczenia usług telekomunikacyjnych opartych na technologi PLC (po liniach energetycznych). Kontrakt umożliwi połączenie lokalnych sieci PLC, które powstaną w obszarze działania poszczególnych zakładów energetycznych, za pomocą sieci światłowodowej zarządzanej przez Tel- -Energo (a należącej do Polskich Sieci Elektroenergetycznych).

PC od lipca 2001 r. prowadzi w Polsce testy „energetycznego telefonu”. Firma współpracuje obecnie z pięcioma spółkami dystrybucyjnymi — Górnośląskim Zakładem Elektroenergetycznym, Energetyką Poznańską, Lubzelem, a także ZE Kraków i Warszawa-Teren.

Zdaniem Marcina Bodnara, prezesa PC, spółka zaoferuje klientom usługi telekomunikacyjne i internetowe wykorzystujące sieci niskiego napięcia w 2002 r. W pierwszym roku działalności firma chce skierować ofertę do 3 tys. użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sieć Tel-Energo połączy telefony