Siedmiu wygranych

DI
opublikowano: 18-06-2009, 10:08

Dziś w "PB" przedstawiamy

Donald Tusk, premier

Bo to jego rząd zdołał polubownie rozwiązać spór z Eureko, doprowadził do fuzji PKO BP z PZU tworząc w ten sposób giganta kontrolowanego przez państwo. Materiał na pozytywny PR.

Aleksander Grad, minister skarbu

Bo dzięki porozumieniu z Rabobankiem odsunął groźbę wypłaty nawet 35 mld zł odszkodowania, a jednocześnie — dzięki dywidendzie z PZU załatał — ponad plan — dziury w budżecie.

Jacek Rostowski, minister finansów

Bo może spokojniej myśleć o tegorocznym budżecie. Po stronie wpływów do państwowej kasy zapisuje nawet 8 mld zł z — nieplanowanej wcześniej — megadywidendy z PZU.

Bert Heemskerk, prezes Rabobanku

Z zainwestowanych w PZU — przez Eureko — 3 mld zł odzyskuje dużo więcej (nawet 15 mld zł), a dodatkowo odkupuje od MSP brakujące akcje BGŻ i ma nad nim pełną kontrolę .

Andrzej Klesyk, prezes PZU

Bo miał związane ręce. Spór właścicieli uniemożliwiał mu realizowanie planów najlepszych z punktu widzenia PZU. Uzyska też bezpośredni dostęp do kilku milionów klientów PKO BP.

Jerzy Pruski, prezes PKO BP

Bo kierowany przez niego bank zdywersyfikuje działalność i uzyskuje dostęp do środków PZU. Może nie będzie musiał też wypłacać dywidendy, dzięki czemu utrzyma wskaźniki wypłacalności.

Jacek Bartkiewicz, prezes BGŻ

Bo dzięki temu, że Rabobank zyskał pełną kontrolę nad BGŻ, może swobodnie realizować strategię rozwoju i ekspansji. Chyba że Holendrzy uznają, że BGŻ powinien pokierować ktoś inny.

Panowie, do dzieła!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane