SII i wojna o Ferrum

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 29-01-2010, 06:31

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zabrało głos w sprawie wojny o giełdowe Ferrum, w którego radzie nadzorczej zasiada Józef Jędruch. Popiera ...

Otwarta wojna między akcjonariuszami Ferrum przyciągnęła uwagę Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII). SII postanowiło zaangażować się w sprawę przed zbliżającym się kluczowym walnym zgromadzeniem w spółce. 19 lutego akcjonariusze będą bowiem głosować nad zmianami w radzie nadzorczej, co będzie okazją do starcia się dwóch równoważnych sił: obozu Sławomira Bajora z obozem Sławomira Pietrzaka.

- Bliżej nam do planów, jakie ma względem spółki Sławomir Pietrzak – nie kryje Piotr Cieślak, wiceprezes SII.

Dlaczego? SII za skandal uważa obecność w radzie nadzorczej Ferrum Józefa Jędrucha, któremu zarzuca się oszustwa finansowe w związku z tzw. aferą Colloseum. A Jędruch znalazł się w nadzorze dzięki głosom BSK Return, należącej do Sławomira Bajora. Dlatego w walce o kontrolę nad Ferrum SII sprzyja jego przeciwnikowi.

- Jeśli BSK Return popiera Józefa Jędrucha w radzie nadzorczej Ferrum, to intencje tego akcjonariusza uważamy za co najmniej niejasne, a tego typu decyzje uznajemy za szkodliwe dla wizerunku spółki. Zależy nam przede wszystkim na wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z działalnością spółki, w tym na usunięciu z rady Pana Jędrucha, czy też osób w jakikolwiek sposób odpowiedzialnych za jego powołanie – wyjaśnia Piotr Cieślak.

Więcej o wojnie wśród akcjonariuszy Ferrum – w piątkowym „Pulsie Biznesu”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane