Silesia Park ma pozwolenie na budowę

Radosław Górecki
opublikowano: 19-03-2002, 00:00

Firma Chelverton International otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę w Katowicach nowego regionalnego centrum handlowego o nazwie Silesia Park o powierzchni 70 tys. mkw.

Pierwsza faza projektu obejmuje prace nad infrastrukturą. Roboty prowadzone przez Chelverton International i Spółkę Drogowa Trasa Średnicowa, wyprzedzają harmonogram. Latem 2002 r. będzie gotowy nowy dojazd do przyszłego centrum handlowego, po czym rozpoczną się prace nad wyrównaniem terenu przyszłej budowy. Nowa droga oraz linia szybkiego tramwaju są już widoczne.

Obecnie jest już wynajęte 20 proc. obiektu, a na dalsze 10 tys. mkw. prowadzone są negocjacje. Agentami obiektu są firmy Jones Lang LaSalle i Healey & Baker.

Polepszenie stanu dróg znajdujących się w pobliży Silesia Park jest częścią inwestycji. Obejmuje ona poszerzenie ulicy Chorzowskiej (4 pasy) łączącej Gliwice, Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice, Chorzów i Katowice oraz budowę nowego rozdzielonego dojazdu do Silesia Park.

Silesia Park to regionalne centrum handlowe o powierzchni 70 tys. mkw. do wynajęcia, głównym najemcą jest Ahold Hypernowa (12 tys. mkw.) oraz centrum rozrywki. Przewidywany termin otwarcia to koniec 2003 r. Do tej pory firma Chelverton zainwestowała 4,5 mln USD w stworzenie osobnego dojazdu do Silesia Park.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Silesia Park ma pozwolenie na budowę