Siódma z rzędu przecena Dow Jones IA

opublikowano: 20-06-2018, 22:07

Spółki technologiczne i medialne starały się wesprzeć indeksy na Wall Street podczas środowej sesji.

W efekcie rynek Nasdaq odnotował nowy rekord. Podobnie jak na wielu poprzednich sesjach, pod presją znajdował się wskaźnik największych blue chipów. Nerwowo zachowywał się też indeks S&P500. Wszystko przez obawy związane z eskalacją konfliktu handlowego pomiędzy USA a Chinami.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Ostatecznie na finiszu notowań indeks Dow Jones IA stracił 0,17 proc. notując siódmą z rzędu przecenę. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 wzrósł o 0,17 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,72 proc.

Z danych makro jakie trafiły na parkiet należałoby wymienić przede wszystkim o wzroście deficytu na rachunku obrotów bieżących w pierwszym kwartale 2018 r. do 124,1 mld USD, co jest wartością nieco niższą niż oczekiwali ekonomiści. Negatywnie zaskoczył natomiast spadek liczby sprzedanych domów na rynku wtórnym, która zmniejszyła się w maju do 5,43 mln w ujęciu sezonowo wyrównanym i annualizowanym podczas gdy oczekiwano wzrostu ze5,45 do 5,52 mln.

Mocno, momentami o blisko 8 proc. drożały udziały Twenty-First Century Fox po tym jak koncern Walt Disney podwyższył ofertę przejęcia części aktywów medialnych do 71,3 mld USD przebijając kontrpropozycję ze strony Comcastu.

 

W górę szły notowania akcji spółek z tzw. grupy FAANG (, Facebook, Alphabet, Amazon, Netflix i Apple)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy