Czytasz dzięki

Siostry... poskromione

Teat
opublikowano: 08-09-2006, 00:00

Trzy siostry? Czechow? To już za stare. Skandynawski dramatopisarz Per Olov Enquist napisał własną wariację znanego rosyjskiego dramatu...

Panny Prozorow tak samo jak ich starsze odpowiedniczki czekają na miłość i pragną wyjechać do Moskwy, ale... Żyją już w innych czasach i ich uniwersalne pragnienia przybrały inną postać. Najnowsza premiera w Teatrze Dramatycznym z hukiem otwiera tegoroczny sezon teatralny w Warszawie. Huk będzie donośny, bo po raz pierwszy spotkają się na scenie: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Katarzyna Figura i Joanna Szczepkowska. Na razie nie słychać, by ta ostatnia pokłóciła się z kimkolwiek i zaczęła pokazywać swoją rolę jako monodram. Zapowiada się więc piękny aktorski pojedynek.

Wszystkie trzy aktorki odniosły gigantyczny sukces w kinie i teatrze, wszystkie zaznały blasków i cieni popularności, każda z nich zna od podszewki prawa sceny i ma swoje, wypracowane przez lata, sposoby na skupienie uwagi widza.

Jeśli reżyserowi Piotrowi Cieślakowi udało się poskromić te aktorskie ambicje i zaprząc je do pracy zespołowej, to jest duża szansa na koncertowe przedstawienie.

Sensacyjnie zapowiada się też udział Macieja Stuhra w roli drugoplanowej! Ten młody wyjadacz sceny, estradowy solista, swobodny konferansjer i nadzieja pokolenia wreszcie dał się namówić na kolejną premierę w macierzystym teatrze. Szkoda, że polski teatr ma tak mało do zaoferowania temu zdolnemu aktorowi. Mógłby zagrać wszystko i stworzyć teatralną biografię na miarę dokonań największych aktorów: Treli, Holoubka czy Stuhra ojca. Wciąż czekamy na nowe „Dziady”, na nowego „Hamleta”, na nowego bohatera „naszych czasów”. Stuhr, do boju!

Teatr Dramatyczny, spektakle:

9, 10 IX, godz. 19.00, bilety:

tel. 022-656-68-65, 656-68-44,

e-mail: bilety@teatrdramatyczny.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Teat

Polecane