Sir Branson chce zbudować hyperloop w Indiach

opublikowano: 19-02-2018, 08:08
aktualizacja: 19-02-2018, 08:11

Brytyjski miliarder, sir Richard Branson, ogłosił zamiar budowy super-szybkiego systemu transportu w Indiach.

Spółka Bransona Virgin Hyperloop One chce zbudować połączenie między miastem Pune a nowym portem lotniczym w Mumbaju, które pozwoli skrócić obecny czas przejazdu o 3 godziny, do zaledwie 25 minut.

Zobacz więcej

Richard Branson (fot. Bloomberg)

Branson podpisał już wstępną umowę w Mumbaju w niedzielę. Demonstracyjny odcinek hyperloop ma zostać zbudowany w ciągu trzech lat od podpisania ostatecznej umowy. Druga faza projektu, budowa całego połączenia, ma potrwać 5-7 lat.

Hyperloop to pomysł na transport w tunelu o minimalnej ilości powietrza. Brak oporu aerodynamicznego i wykorzystanie lewitacji magnetycznej ma umożliwić podróżowanie z wielką prędkością. Virgin Hyperloop One szacuje, że połączenie Pune-Mumbaj może przynieść 55 mld USD socjo-ekonomicznych korzyści w okresie 30 lat od uruchomienia.

- Wierzę, że Virgin Hyperloop One może mieć taki sam wpływ na Indie w XXI wieku jaki miały pociągi w XX wieku – oświadczył Branson. – Połączenie Pune-Mumbaj to idealny pierwszy odcinek krajowej sieci hyperloop – dodał.

Virgin Hyperloop One testował nową technologię w amerykańskim stanie Nevada. Jego kapsuła poruszała się tam z prędkością 386 km/h.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu