Site zmienia strategię

Kamil Zatoński
opublikowano: 25-11-2010, 11:51

Dotychczasowa działalność nie przyniosła oczekiwanych efektów, dlatego zarząd tegorocznego debiutanta postanowił wykonać zwrot.

Site ogłosiło nową strategię. Spółka zajmie się przede wszystkim tworzeniem aplikacji, narządzi i gier internetowych, na telefony, smartfony i telewizory nowej generacji.

Do tej pory osią działalności było prowadzenie niskobudżetowych serwisów agregujących zewnętrzny kontent. Większość przychodów spółka generowała z wpływów reklamowych.

"Zmiany w algorytmach wyszukiwarek na przestrzeni ostatnich miesięcy spowodowały spadek pozycji w wynikach wyszukiwania, co przełożyło się bezpośrednio na niższą odwiedzalność niektórych serwisów Site, a w efekcie przyczyniło się do spadku rentowności serwisów i całej spółki" - czytamy w komunikacie.

Po trzech kwartałach tego roku Site ma 756 tys. zł przychodów i 134 tys. zł zysku netto. W samym trzecim kwartale przychody wyniosły zaledwie 32 tys. zł, a zysk netto 61 tys. zł. Po publikacji rezultatów zarząd zdecydował się na obniżenie prognoz wyników na ten rok. Przychody mają wynieść 1 mln zł (a nie 1,85 mln zł, jak zapowiadano), a zysk netto 190 tys. zł (a nie 680 tys. zł). Weryfikację prognozy tłumaczono przeniesieniem części kontraktów reklamowych na przyszły rok oraz niepewnością co do sprzedaży jednego z serwisów internetowych.

W strategii zapowiedziano, że Site sprzeda część serwisów: audiostereo.pl, legalne.info i zagraj.com.pl. Kupiony na początku tego roku za 600 tys. zł serwis narzędziowy yoyo.pl też może zostać sprzedany. Negocjacje trwają, ich finał spodziewany jest najpóźniej w I kwartale 2011 r.

Głównym akcjonariuszem Site (39,7 proc.) jest IQ Partners.

Na informacje o nowej strategii kurs Site zareagował wzrostem o 1 grosz (3,2 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Site zmienia strategię