Skanska wybuduje kolejne biurowce

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 07-01-2014, 00:00

W 2014 r. Skanska Property Poland zamierza kupić cztery działki pod inwestycje biurowe.

W ostatnich 12 miesiącach Skanska Property Poland sprzedała cztery kompleksy biurowe o łącznej powierzchni najmu 85 tys. mkw. za ponad 1,2 mld zł (300 mln EUR). Wśród sprzedanych nieruchomości są: bliźniacze wieże Green Towers we Wrocławiu za 64 mln EUR, składający się z dwóch budynków kompleks Nordea House i Green Corner w Warszawie za 94,6 mln EUR, Green Day we Wrocławiu za 43,4 mln EUR i Atrium 1 w Warszawie za 94 mln EUR. Dwa ostatnie biurowce są jeszcze w budowie i będą ukończone w 2014 r. Skanska buduje również biurowce Kapelanka 42 w Krakowie, Dominikański we Wrocławiu oraz Silesia Business Park w Katowicach i przygotowuje się do budowy kompleksu biurowego przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie.

Zobacz więcej

Biurowiec Atrium 1 w centrum Warszawy został sprzedany za 94 mln EUR jeszcze przed zakończeniem budowy. Jego właścicielem został fundusz Deka Immobilien-Global. [FOT. WM]

W 2014 r. deweloper chce kupić działki pod cztery następne inwestycje. — W 2014 r. planujemy zakup czterech działek pod projekty biurowe — co najmniej jednej w Warszawie i trzech w innych miastach. Zdajemy sobie sprawę, że będziemy w stanie dostarczyć najemcom biura w oczekiwanychprzez nich miejscach, czasie i standardzie, jedynie jeśli wcześniej będziemy mieli najlepiej położone działki — mówi Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu