Skarb sprzeda giełdę giełdzie

Agnieszka Berger
opublikowano: 23-12-2008, 06:31

Minister skarbu nie wyobraża sobie prywatyzacji GPW bez udziału inwestora branżowego. Do rozmów zaprosi zagraniczne giełdy.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) kończy prace nad strategią prywatyzacji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). Zmiana jest konieczna, bo kryzys finansowy uniemożliwia przeprowadzenie udanej oferty publicznej stołecznego parkietu, co dotychczas planował skarb. Pierwsze sygnały o zmianie koncepcji pojawiły się pod koniec listopada, wówczas jednak mówiło się o możliwej prywatyzacji GPW z udziałem inwestorów finansowych z Arabii Saudyjskiej. Aleksander Grad, szef MSP, nie wyklucza takiej opcji, ale nie zamierza oddać giełdy we władanie wyłącznie funduszom inwestycyjnym.

- Szczegółowa koncepcja będzie gotowa w styczniu, może na początku lutego  wyjaśnia Aleksander Grad.

Kogo i kiedy chce zaprosić minister skarbu państwa? Jak wygląda sytuacja w przypadku innych prywatyzacji np. Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, w której inwestorem strategicznym jest Elektrim?  Dowiesz się tego z wtorkowego Pulsu Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane