Skromne wzrosty na Wall Street

opublikowano: 17-08-2015, 22:11

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się skromnym wzrostem głównych indeksów na Wall Street.

Indeks   Dow Jones Industrial Average zyskał 0,4 proc.,  S&P 500 podskoczył o 0,5 proc., natomiast   Nasdaq Composite wzrósł prawie o 0,9 proc.

Przyczyniły się do tego dobre dane z rynku nieruchomości, które poprawiły nastroje inwestorów i pomogły nadrobić wcześniejsze straty.

Indeks nieruchomości NHAB (Krajowego Stowarzyszenia Budowniczych Domów) wzrósł w sierpniu do 61 pkt, czyli zgodnie z oczekiwaniami. Odczyt powyżej 50 oznacza, że pozytywnych ocen na rynku nieruchomości było więcej niż negatywnych.

Wcześniej jednak humory inwestorom popsuł indeks Empire State pokazujący kondycję przemysłu przetwórczego w regionie Nowego Jorku, który spadł w sierpniu najniżej od recesji. Indeks Empire State spadł w sierpniu do minus 14,9 z plus 3,9 w lipcu. To rozczarowanie, bo prognozowano jest wzrost do plus 4,5.

Na jakieś większe ruchy na rynku trzeba będzie jednak poczekać jeszcze dwa dni. W środę, opublikowany zostanie bowiem protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku. Inwestorzy liczą na to, że da on wskazówki odnośnie terminu pierwszej od lat podwyżki stóp procentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu