"Skutki kryzysu w Polsce mniejsze niż w całej Europie"

IAR
04-03-2009, 14:11

Profesor Leszek Balcerowicz uważa, że  skutki globalnego kryzysu dotkną Polskę w mniejszym stopniu niż inne kraje Europy. Jego zdaniem, nie unikniemy skutków recesji, bowiem tempo wzrostu gospodarczego Polski wyraźnie spadnie, ale będą one mniejsze niż na Węgrzech, Ukrainie, Rosji lub w krajach nadbałtyckich.

Profesor Balcerowicz wyjaśnił, że skutki kryzysu w naszym kraju będą mniejsze, bowiem Polska nie dopuściła do ogromnego wzrostu kredytu kosztem zadłużenia zagranicznego.

Zdaniem profesora, polskie władze muszą być świadome ewentualnych kosztów dodatkowego zadłużenia. Balcerowicz zauważył, że określenie "cięcie wydatków" jest nietrafne, bowiem ciąć można to, co się ma, a my tych pieniędzy nie mamy i musielibyśmy je pożyczać po coraz wyższych odsetkach. W ten sposób Polska poszłaby w kierunku pułapki, tak jak to ma miejsce na Węgrzech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Skutki kryzysu w Polsce mniejsze niż w całej Europie"