Słaba sesja na Wall Street

opublikowano: 25-10-2016, 22:08

Rozczarowujące wyniki kilku ważnych dla rynku spółek ciążyły we wtorek indeksom na amerykańskich giełdach. W efekcie przez niemal całą sesję przewaga leżała po stronie sprzedających.

Ostatecznie na finiszu indeks Dow Jones IA tracił 0,30 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,38 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadła o 0,50 proc. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Jak szacują analitycy w oparciu o raporty zaprezentowane już przez 150 spółek z indeksu S&P500 ich zyski miały wzrosnąć w III kwartale o 1,7 proc. Na razie w przypadku 75,3 proc. z raportujących przebite zostały oczekiwania podczas gdy długoterminowa średnia dla tej relacji wynosi 63,5 proc. 

Niestety w przypadku IV kwartału spodziewany jest spadek zysków. 

Dziewięć z 11 głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500 notowało przecenę, a najmocniej tracił na wartości materiałowy i produktów konsumenckich, choć przecena sięgała jedynie około 1 proc. 

Wśród przecenianych spółek wycenie indeksów szczególnie mocno szkodziły Caterpillar oraz General Motors. O ile w przypadku największego na świecie producenta ciężkiego sprzętu budowlanego korektę wywołała prezentacja rozczarowującej prognozy, o tyle kurs walorów lidera amerykańskiego rynku motoryzacyjnego spadał w obawie o przyszłe wyniki. Tymczasem te za III kwartał okazały się zdecydowanie lepsze od oczekiwanych przez analityków.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy