Słabe nastroje u progu trzeciego roku hossy

MWIE
opublikowano: 09-03-2011, 17:46

Mimo inauguracji trzeciego roku obecnej hossy w środę nastroje na rynkach ponownie pogorszyły się po wtorkowym odreagowaniu wcześniejszych spadków. Jeszcze w handlu w Azji i pierwszej części sesji europejskich dominował optymizm, jednak wzrost cen notowanej w Londynie ropy Brent powyżej pułapu 115 USD za baryłkę zachwiał wiarą inwestorów w  kontynuacje wzrostów.

Na rynkach dalekowschodnich spośród wszystkich wskaźników branżowych uwzględnionych w indeksie MSCI Asia Pacific najsłabiej zachowywał się subindeks sektora wydobywczego. W wyniku korekty na rynku złota blisko 3 proc. tracił Newcrest Mining, największy producent złota w Australii.

Za sprawą wyższej od oczekiwań inflacji w Szwajcarii frank gwałtownie umocnił się w stosunku do euro, co zaszkodziło papierom spółek notowanych w Zurychu. Indeks SMI zniżkował do poziomu najniższego od dwóch miesięcy, notując najsłabszy dzienny wynik spośród wszystkich indeksów narodowych.

Aż o 7 proc. przeceniono papiery browarniczego Boston Beer Co. Spółka obniżyła tegoroczne prognozy zysków z 3,45 USD do 3,95 USD na akcję. Za sprawą ogólnego pogorszenia nastrojów powyżej kreski utrzymać się nie zdołał kurs Bank of America Corp. Nie pomogło utrzymanie rekomendacji “kupuj” dla papierów instytucji przez banki Morgan Stanley oraz Sanford C. Bernstein.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy