Słabość rynków mimo dobrych danych

MWIE
opublikowano: 03-02-2011, 18:41

Czwartek na rynkach kapitałowych przebiegał pod znakiem słabości głównych indeksów w pobliżu ostatnich szczytów. Nastroje w  Japonii popsuł raport kwartalny Panasonic. Zysk netto wypadł 10 proc. poniżej oczekiwań, przez co inwestorzy przecenili papiery spółki o 3 proc. Wciąż jednak wyniki japońskich spółek należy uznać za satysfakcjonujące. 95 emitentów przekroczyło oczekiwania analityków, podczas gdy nie sprostało im 79.

Na notowaniach w Europie wciąż ciążyła napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie. Blisko 2 proc. tracił Total. Francuski potentat paliwowy poinformował, że instalacje w Jemenie pracują na pełnych mocach, nawet mino protestów lokalnej opozycji.

Na plusy indeksów wyciągnąć nie zdołały kolejne dobre dane z gospodarki amerykańskiej. Indeks ISM opisujący sytuację w obejmującym 90 proc. gospodarki sektorze usługowym wzrósł w styczniu do 59,4 punktów w porównaniu z 57,1 punktami zanotowanymi miesiąc wcześniej.

Nieco lepiej od prognoz wypadły także dane z rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek spadła w ubiegłym tygodniu o 42 tys. i wyniosła 415 tys. Nieźle wypadły również dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku. Z wyłączeniem zamówień na środki transportu wzrosły one o 0,8 proc., choć spodziewano się jedynie półprocentowego przyrostu.

O 3 proc. w pierwszej części handlu zwyżkowało Yum! Brands Inc. Lepiej od oczekiwań inwestorów wypadły wyniki kwartalne tego właściciela sieci restauracji KFC i Taco Bell. Nawet o 4 proc. rosły notowania News Corp. Nadawca telewizyjny poinformował, że w zakończonym kwartale zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane