Słabsze humory przed Świętem Dziękczynienia

opublikowano: 22-11-2017, 22:08

Środowa sesja poprzedzająca świąteczną przerwę na Wall Street toczyła się przy przewadze strony podażowej. Jej potencjał nie był jednak zbyt znaczący i ujawniał się przede wszystkim na rynku spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki.

Oczy handlujących zwrócone były m.in. na publikację tzw. minutek Fed, które dają pogląd odnośnie stanowiska bankierów centralnych m.in. w sprawie inflacji i przyszłych kierunkach ich polityki pod nowym szefem.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum

W dokumencie podkreślono, że zdania przedstawicieli amerykańskich władz monetarnych są podzielone. Wielu członków Rezerwy Federalnej uważa, że podwyżka stóp w krótkim terminie byłaby zasadna. Jednak kilku innych  jest przeciwna takiemu działaniu z uwagi na niską inflację.

W gronie największych spółek najsłabiej prezentował się technologiczny gigant Hewlett-Packard Enterprise. Akcje spółki zniżkowały momentami o ponad 7 proc. po informacji, że dyrektor generalna Meg Whitman w lutym odejdzie ze stanowiska po sześciu latach kierowania firmą.

Na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA tracił 0,27 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,08 proc. Przed przeceną wybronił się technologiczny Nasdaq zyskując 0,07 proc. i ustanawiając nowy rekord.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy