Słaby finisz tygodnia na Wall Street

Ostatnia sesja tygodnia na amerykańskich giełdach stała pod znakiem przeceny indeksów.

Wśród głównych przyczyn korekty analitycy zgodnie wymienili słabe rezultaty Amazona, które przestraszyły część inwestorów zachęcając ich do realizacji krótkoterminowych zysków. Swoje trzy grosze dorzuciła też Visa.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Ostatecznie na finiszu piątkowej sesji indeks blue chipów Dow Jones IA tracił 0,72 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,48 proc. zaś Nasdaq przeceniano o 0,5 proc.

Nastrojów nie była nawet w stanie poprawić prezentacja danych  zamówieniach na dobra trwałego użytku, które okazały się nadspodziewanie dobre. Wzrosły w czerwcu o 0,7 proc. Tymczasem analitycy spodziewali się co prawda wzrostu, ale o 0,5 proc., wobec spadku o 1 proc. w maju.

Spośród dziesięciu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 pod kreską znajdowało się siedem, przy czym największą przecenę realizował sektor produktów konsumenckich, w którym ujęte są papiery Amazona.

Kurs akcji internetowego giganta detalicznego zniżkował o ponad 11 proc., najmocniej od stycznia. W drugim kwartale bieżącego roku światowy lider stracił 126 mln USD podczas gdy średnia prognoz analityków zakładała wynik o połowę niższy.

Z kolei o niemal 5 proc. taniały walory Visa. Największa na świecie sieć płatności kartami kredytowymi poinformowała, że przychody w bieżącym roku obrachunkowym kończącym się 30 września mogą wzrosnąć o 9 do 10 proc. To nieco mniej niż oczekują analitycy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Słaby finisz tygodnia na Wall Street