Słaby początek roku w singapurskich nieruchomościach

opublikowano: 16-02-2015, 09:48

Rynek nieruchomości w Singapurze złapał zadyszkę. Sprzedaż domów odnotowała w styczniu najsłabszy wynik od ostatniego globalnego kryzysu finansowego., informuje Bloomberg.

Deweloperzy znaleźli w styczniu 2015 r.  nabywców na łącznie 372 jednostki mieszkaniowe, co jest najmniejsza wartością od analogicznego okresu 2009 r. kiedy to sprzedano jedynie 108 mieszkań. Tymczasem w ostatnim miesiącu 2014 r. sprzedano 230 mieszkań.

W całym ubiegłym roku sprzedaż mieszkań na tamtejszym rynku spadła do 6. letniego minimum, co jest rezultatem ograniczeniem rządowych pożyczek, co ograniczyło popyt i sentyment nabywców.

Liczba sprzedanych jednostek mieszkaniowych spadła w porównaniu z 2013 r. o połowę do 7316, wynika z danych zaprezentowanych przez Urban Redevelopment Authority. To najniższy poziom od 2008 r.

 

 Ceny mieszkań spadły o 4 proc. w 2014 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Słaby początek roku w singapurskich nieruchomościach