Śląska Gazela wskoczy na NewConnect

EG
opublikowano: 01-03-2011, 00:00

Jeszcze w marcu GC Investment zamierza zdobyć z rynku kapitałowego 60 mln zł.

Jeszcze w marcu GC Investment zamierza zdobyć z rynku kapitałowego 60 mln zł.

Śląska spółka w marcu przeprowadzi prywatną ofertę akcji i obligacji. Zamierza uzyskać z rynku kapitałowego 60 mln zł: 20 mln zł z emisji nowych akcji serii C oraz 40 mln zł z trzyletnich zabezpieczonych obligacji. Oferta akcji zakończy się debiutem GCI na rynku NewConnect. W ostatnim rankingu Gazel Biznesu spółka znalazła się na 79. miejscu w województwie śląskim.

— Kapitał przeznaczymy na przejęcie dewelopera Armada Development. Obecnie jesteśmy właścicielem jedynie 50 proc. jego udziałów. Reszta trafi na realizację naszych projektów handlowych, logistycznych i mieszkaniowych — mówi Michał Goli, prezes GC Investment.

GCI zajmuje się sprzedażą gruntów, przygotowaniem inwestycji oraz budową projektów. Oczkiem w głowie prezesa jest projekt Bytom Szombierki, w którym na 80 hektarach — oprócz pełnowymiarowego pola golfowego, powierzchni handlowych i usługowych — powstaną mieszkania. Ile? Zależy od popytu. W pierwszym etapie zaplanowano 82 domy i budynek wielorodzinny z 80 mieszkaniami.

— Mamy około 2 mln mkw. ziemi w aglomeracji górnośląskiej i podpisane listy intencyjne na przejęcie kolejnych nieruchomości. To wystarczająco dużo, by mieć na czym pracować w najbliższych latach — przekonuje Michał Goli.

Przychody spółki w 2010 r. osiągnęły 104 mln zł, przy zysku netto ponad 10 mln zł. Prawie 70 proc. pochodziło ze sprzedaży przygotowanych pod inwestycje gruntów, reszta z działalności budowlanej.

— W 2011 r. chcemy zwiększyć przychody i utrzymać marżę. Największych zysków spodziewamy się za dwa lata — mówi Adrian Piekacz, dyrektor finansowy spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu