Słowackie euro pomaga wspierać cały region

Marek Wołos
08-05-2008, 00:00

Kurs EUR/PLN wrócił wczoraj do minimów sprzed dwóch tygodni, spadając do 3,41. Wzmacniający się dolar nie był zachętą do kupna USD/PLN. Za amerykańską walutę płacono 2,21-2,225 zł.

Do zakupów złotego przekonała inwestorów decyzja Komisji Europejskiej o przyjęciu Słowacji do grupy państw strefy euro od 2009 r. Kolejnymi państwami pretendującymi do Eurolandu są Czechy i Polska. Zdaniem ministra finansów, Polska może już w przyszłym roku wejść do systemu ERM2. Biorąc pod uwagę zachowanie słowackiej korony, potencjał umocnienia złotego jest jeszcze spory. Najbliższym celem spadków EUR/PLN jest teraz 3,3950. Przekroczenie tej bariery doprowadzi do zniżki euro do 3,34 zł Na rynku międzynarodowym dolar nadal może kontynuować aprecjację. Jeśli dzisiejszy komunikat ECB będzie miał gołębi wydźwięk, to spadki eurodolara mogą sięgnąć 1,52.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Słowackie euro pomaga wspierać cały region