Czytasz dzięki

Słowacy rozpychają się w Polsce

EG
opublikowano: 02-07-2012, 00:00

O lubelskiej inwestycji samorząd porozmawia z trzema firmami, w tym z HB Reavis — agresywnym nowicjuszem na rynku.

Trzy firmy: kieleckie Echo Investment, Karmar i słowacki HB Reavis, będą rozmawiać z lubelskim samorządem o odbudowie Podzamcza. Każdy z nich zaproponował własną koncepcję handlowo-usługowo-dworcowego kompleksu, który ma powstać na działce o powierzchni 17 tys. mkw. w sercu miasta. Wkrótce ruszą rozmowy z samorządowcami o szczegółach inwestycji. Zwycięzca ma zostać wyłoniony do końca roku.

PKS Wschód powstał w 2007 r. z kilku lokalnych firm przewozowych, których majątek stanowiły m.in. atrakcyjne nieruchomości. Spółka została w 2010 r. przekazana marszałkowi. Słowacki HB Reavis to deweloper, który coraz silniej rozpycha się nad Wisłą. Pojawił się w naszym kraju nieco ponad rok temu, a kilka dni temu zawiesił wiechę nad swoim pierwszym biurowcem — Konstruktorska BC.

Udało mu się też dogadać z zarządem Polskich Kolei Państwowych, z którymi zrealizuje kompleks biurowo-usługowy przy warszawskim Dworcu Zachodnim. Kolejarze sprzedali mu też dwie inne działki w centrum Warszawy. Deweloper jest również zaangażowany w zakup

PKS w Kielcach, gdzie chce zbudować centrum handlowe. Na zakupy działek wydał dotychczas około 500 mln zł. Ciekawym osiągnięciem HB Reavis jest też odkupienie od bankrutującego hiszpańskiego dewelopera Lubasa zajezdni przy ul. Inflanckiej.

To jeden z najlepszych miejskich przetargów: Warszawa dostała za działkę rekordowe 390 mln zł, a Słowacy odkupili ją za 260 mln zł. Wiosną przyszłego roku ruszą tam prace przy budowie dwóch biurowców o łącznej powierzchni najmu prawie 50 tys. mkw.

— To druga inwestycja naszej firmy w Polsce. Liczymy, że niedługo ruszą kolejne projekty — mówi Stanislav Frnka, prezes HB Reavis w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane